Menu

Maj

22. maj - 2015 kl. 11:58
Fremad Amager søger trænere
Flere drengehold søger trænere til efterårssæsonen.
12. maj - 2015 kl. 18:56
Fremad Amager tager skarpt afstand fra vold
Fremad Amagers formand rystet over overfald af dommer.
05. maj - 2015 kl. 02:16
Ny hjemmeside
Fremad Amager har genoptaget samarbejdet med DBU omkring klubbens hjemmeside.
Nyere
Side 1 af 1
Ældre
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampNordicBet LIGA • 1.Division

Hjemme mod
Vejle
23. apr
Kl. 13.45
Sundby I P. Opvisn.
NordicBet LIGA - 1.Division

KampprogramNordicBet LIGA • 1.Division

Juli 2016

Vejle
1 - 1
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia
August 2016

FC Helsingør
2 - 0
livescore
Ude
Helsingør Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

HB Køge
1 - 1
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager

Fremad Amager
5 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
September 2016

FC Roskilde
1 - 0
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
4 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Hobro

Næstved
0 - 1
livescore
Ude
Euro Outlets Stadion Næstved

Fremad Amager

Nykøbing FC
1 - 1
livescore
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager
Oktober 2016

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

AB

FC Helsingør
2 - 2
livescore
Ude
Helsingør Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Nykøbing FC

Fremad Amager
3 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
November 2016

Vejle
4 - 0
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

AB
1 - 2
livescore
Ude
Gladsaxe Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Roskilde

Fremad Amager
5 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Hobro

HB Køge
0 - 0
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager
Marts 2017

Vendsyssel FF
0 - 0
livescore
Ude
Bredbånd Nord Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
2 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia

Næstved
1 - 1
livescore
Ude
Euro Outlets Stadion Næstved

Fremad Amager

Hobro
4 - 0
livescore
Ude
DS Arena

Fremad Amager
April 2017

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Helsingør

Skive
4 - 1
livescore
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

Fremad Amager
23. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vejle

FC Fredericia
30. apr
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager
Maj 2017

Fremad Amager
7. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Fremad Amager
11. maj
Kl. 18.00
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Næstved

FC Roskilde
14. maj
Kl. 13.45
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
21. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

AB

Nykøbing FC
27. maj
Kl. 15.00
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager

StillingNordicBet LIGA • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hobro 26 15 5 6 50
2 Skive 26 14 2 10 44
3 FC Helsingør 26 11 10 5 43
4 FC Roskilde 26 12 6 8 42
5 Vendsyssel FF 26 12 5 9 41
6 HB Køge 26 8 13 5 37
7 FC Fredericia 26 9 7 10 34
8 Fremad Amager 26 8 9 9 33
9 Vejle 26 8 8 10 32
10 Nykøbing FC 26 9 5 12 32
11 Næstved 26 7 5 14 26
12 AB 26 4 3 19 15
Klubbens kampe
April 2017
23.
søndag
09.00
Fremad Amager (1)
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M B Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Bk Fix (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
23.
søndag
10.15
Fremad Amager
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M C Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Bk Fix
Kunst, Sundby Idrætspark
23.
søndag
11.00
AB Tårnby
Herrer
U14
U14 Drenge (03) 7M Forår • P1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
23.
søndag
11.30
Fremad Amager (1)
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M A Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Sundby Bk. (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
23.
søndag
11.30
Fremad Amager (2)
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M A Forår • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
GVI (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
23.
søndag
11.45
PI Fodbold 3
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P16
Valby IP, tribunen
Fremad Amager 4
Valby IP, tribunen
23.
søndag
12.00
Frem
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) Forår • P2
Frem, Valby IP
Fremad Amager
Frem, Valby IP
23.
søndag
12.30
Prespa
Herrer
Veteran
Veteran 1 7M Forår • P2
Kunst, Ryparken
Fremad Amager
Kunst, Ryparken
23.
søndag
12.30
B 1903 4
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (04) 8M Forår • P3
B1903
Fremad Amager 3
B1903
23.
søndag
13.45
Fremad Amager
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Sundby I P. Opvisn.
Vejle
Sundby I P. Opvisn.
24.
mandag
18.30
AB Tårnby
Herrer
Grand Old Masters
Grand Old Masters 7M Forår 2017 • P1
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
Fremad Amager
Kunst, Vestamager Idrætsanlæg
24.
mandag
20.00
Fremad Amager
Herrer
Veteran
Veteran Øst • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
Brønshøj BK
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
onsdag
18.30
Fremad Amager (2)
Kvinder
Senior
Kvinde LP 2017/18 - Øst • Pulje 1
Sundby Idrætspark
Tårnby FF (KS)
Sundby Idrætspark
26.
onsdag
19.30
FB
Herrer
Senior
Herre Senior M 7M Forår • Mester
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Kunst, Jens Jessens Vej
26.
onsdag
20.00
Fremad Amager
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Forår • P5
Kunst, Sundby Idrætspark
B 1960
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
onsdag
20.00
Fremad Amager
Herrer
Veteran
Veteran 1 7M Forår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
Rødovre 2
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
torsdag
19.00
BSV/FC Holte
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1
Vedbæk Stadion
Fremad Amager
Vedbæk Stadion
27.
torsdag
19.15
FB
Herrer
Masters
Masters 1 • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Kunst, Jens Jessens Vej
27.
torsdag
19.30
Sundby Bk. 3
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Forår • P2
Kunst, Sundby/Kløvermarken
Fremad Amager
Kunst, Sundby/Kløvermarken
28.
fredag
18.15
Fremad Amager 2
Herrer
Senior
Serie 1, P3 Forår • P3
Kunst, Sundby Idrætspark
B.1908 2
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
fredag
18.30
CBS Sport 3
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Forår • P16
Jens Jessens Vej
Fremad Amager 4
Jens Jessens Vej
28.
fredag
18.30
HIK 2
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (04) 8M Forår • P1
Kunst, HIK
Fremad Amager 2
Kunst, HIK
29.
lørdag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M C Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.15
Fremad Amager 3
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (04) 8M Forår • P3
Kunst, Sundby Idrætspark
FA 2000 3
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.15
Fremad Amager
Kvinder
U13
U13 Piger 2 (04) 8M Forår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
B 93 4
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
lørdag
10.30
AB Tårnby
Herrer
Supermasters
Super Masters 1 • P1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
29.
lørdag
12.00
AB Tårnby
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 2 8M (04) • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
29.
lørdag
13.00
Vanløse (2)
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M A Forår • Pulje 3
Vanløse I P
Fremad Amager (2)
Vanløse I P
29.
lørdag
14.30
Vanløse (3)
Herrer
U11
U11 Drenge (06) 8M B Forår • Pulje 1
Vanløse I P
Fremad Amager (1)
Vanløse I P
29.
lørdag
15.00
CBS Sport
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Forår • P6
Jens Jessens Vej
Fremad Amager 2
Jens Jessens Vej
29.
lørdag
16.00
Fremad Amager
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (01-02) 7M Forår • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
Dragør BK
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M B Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Sundby Bk.
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M C Forår • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Sundby Bk.
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
10.00
Sundby 3
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M Forår • P4
Sundby/Kløvermarken
Fremad Amager 4
Sundby/Kløvermarken
30.
søndag
10.00
Sundby Bk. (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Fremad Amager (2)
Røllikevej
30.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.00
AB Tårnby
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.00
KB (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Fremad Amager
KB. Pile Alle
30.
søndag
10.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
10.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
10.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (1)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
10.15
Fremad Amager
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) Forår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
Skjold
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
10.40
Valby (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (1)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
10.50
Vanløse (3)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Fremad Amager (2)
Røllikevej
30.
søndag
10.50
Valby
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.50
Valby (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
10.50
B 1903
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Fremad Amager
KB. Pile Alle
30.
søndag
10.50
Valby (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
10.50
Valby
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
11.15
Dragør Bk.
Herrer
U12
U12 Drenge (05) 8M A Forår • Pulje 1
Dragør Bk
Fremad Amager (1)
Dragør Bk
30.
søndag
11.20
Bk. Union
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 1
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (1)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
11.40
Østerbro IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 3
Røllikevej
Fremad Amager (2)
Røllikevej
30.
søndag
11.40
Bk. Union
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M B Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
11.40
Bk. Union
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M C Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
11.40
Østerbro IF
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M A Forår • Pulje 1
KB. Pile Alle
Fremad Amager
KB. Pile Alle
30.
søndag
11.40
Vanløse (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Bk. Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
11.40
BK Union
Herrer
U8
U8 Drenge (09) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
11.45
Fremad Amager
Herrer
U17
U17 Drenge M (00-01) Forår • Mester
Kunst, Sundby Idrætspark
Vanløse 2
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
søndag
12.30
AB Tårnby (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (2)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
13.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M A Forår • Pulje 1
Vestamager Idrætsanlæg
Fremad Amager
Vestamager Idrætsanlæg
30.
søndag
13.00
AB Tårnby
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager (1)
Tårnby Stadion
30.
søndag
13.00
AB Tårnby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
13.00
AB Tårnby
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M A Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen
30.
søndag
13.10
Valby (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (2)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
13.45
FC Fredericia
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Monjasa Park
Fremad Amager
Monjasa Park
30.
søndag
13.50
Valby (1)
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager (1)
Tårnby Stadion
30.
søndag
13.50
Valby
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
13.50
FA 2000 (4)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M Forår • Pulje 4
Valby IP, tribunen
Fremad Amager (2)
Valby IP, tribunen
30.
søndag
14.40
Bk. Union
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M B Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager (1)
Tårnby Stadion
30.
søndag
14.40
Bk. Union
Herrer
U10
U10 Drenge (07) 5M C Forår • Pulje 1
Tårnby Stadion
Fremad Amager
Tårnby Stadion
30.
søndag
14.40
Bk. Union
Herrer
U9
U9 Drenge (08) 5M A Forår • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Fremad Amager
Kunst, Genforeningspladsen