Menu

Dommere

image

 

René Hardy Hansen

Tlf. 42 24 77 50

 

Christoffer Andersen

Tlf.: 25 24 38 22

 

Poul Bisgaard
Tlf.: 40 83 34 42

 

Bjørn Digholm
Tlf.: 23 26 70 59

 

Thomas Gamst
Tlf.: 26 47 28 39

 

Jarl Linder
Tlf.: 22 73 40 00

 

Mikkel Petersen

Tlf.: 21 18 11 32

 

Fahad Jalal Hussain

Tlf. 42 15 45 32

 

Christian Bay

Tlf. 20 92 86 85

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampNordicBet LIGA • 1.Division

Hjemme mod
Brabrand
4. mar
Kl. 13.45
Sundby I P. Opvisn.
NordicBet LIGA - 1.Division

KampprogramNordicBet LIGA • 1.Division

Juli 2017

Vendsyssel FF
2 - 0
livescore
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager
August 2017

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Brabrand
1 - 0
livescore
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 6
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Nykøbing FC
0 - 1
livescore
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager

FC Fredericia
2 - 3
livescore
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager
September 2017

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Fremad Amager
0 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
0 - 1
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
Oktober 2017

Vejle
1 - 0
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

Viborg
0 - 0
livescore
Ude
Energi Viborg Arena

Fremad Amager

Esbjerg
5 - 2
livescore
Ude
Blue Water Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Roskilde
November 2017

HB Køge
4 - 0
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vejle

Thisted
2 - 1
livescore
Ude
Sparekassen Thy Arena

Fremad Amager
Marts 2018

Fremad Amager
4. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Brabrand

Skive
11. mar
Kl. 13.45
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

Fremad Amager

Fremad Amager
18. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Nykøbing FC

Fremad Amager
25. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Vejle
29. mar
Kl. 13.45
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager
April 2018

Vendsyssel FF
2. apr
Kl. 13.45
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
8. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Brabrand
15. apr
Kl. 13.45
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
22. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Nykøbing FC
29. apr
Kl. 13.45
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager
Maj 2018

Fremad Amager
6. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive

FC Fredericia
13. maj
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager

Fremad Amager
16. maj
Kl. 00.00
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
20. maj
Kl. 00.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

StillingNordicBet LIGA • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vejle 19 11 5 3 38
2 Thisted 19 10 5 4 35
3 Vendsyssel FF 19 9 5 5 32
4 Esbjerg 19 9 4 6 31
5 HB Køge 19 8 6 5 30
6 FC Fredericia 19 8 5 6 29
7 Viborg 19 8 4 7 28
8 FC Roskilde 19 7 4 8 25
9 Nykøbing FC 19 6 5 8 23
10 Fremad Amager 19 6 2 11 20
11 Brabrand 19 3 4 12 13
12 Skive 19 2 5 12 11
Klubbens kampe
Januar 2018
23.
tirsdag
20.00
Hornbæk / Snekkersten
Kvinder
Senior
Kvindesenior 7M/8M VinterBOLD • P1
Pedella Park Kunstgræs
Fremad Amager
Pedella Park Kunstgræs
26.
fredag
17.00
Ballerup BK
Herrer
U11
U11 Drenge A (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Top Danmark Hallen, kunstgræs
Fremad Amager
Top Danmark Hallen, kunstgræs
27.
lørdag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 5
Kunst, Sundby Idrætspark
BK Fix
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
lørdag
10.30
Fremad Amager
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
Albertslund IF
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
lørdag
12.00
Fremad Amager
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (04) VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
BK Avarta
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
lørdag
12.45
Skjold (1)
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Lundehusparken
Fremad Amager
Kunst, Lundehusparken
27.
lørdag
15.00
Herstedøster IC
Herrer
U15
U15 Drenge 1-2 (03) VinterBOLD • Pulje 4
Albertslund Stadion Kunstgræs
Fremad Amager
Albertslund Stadion Kunstgræs
28.
søndag
09.00
Fremad Amager (2)
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Sundby Idrætspark
Vestia
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
09.00
Fremad Amager (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
FA 2000 (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Mangler arrangør
Kastrup Bk.
Mangler arrangør
28.
søndag
09.00
Fremad Amager (2)
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Sundby Idrætspark
Vanløse (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
09.18
CIK (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
09.18
Fremad Amager
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 11
Jens Jessens Vej
Valby (2)
Jens Jessens Vej
28.
søndag
09.36
Fremad Amager (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Herstedøster IC
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
09.36
B.1908
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 11
Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Jens Jessens Vej
28.
søndag
09.36
Fremad Amager
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Mangler arrangør
Fremad Valby
Mangler arrangør
28.
søndag
09.54
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
09.54
Fremad Amager
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 11
Jens Jessens Vej
Brøndbyernes IF
Jens Jessens Vej
28.
søndag
09.54
Glostrup
Herrer
U8
U8 Drenge B (10) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 7
Mangler arrangør
Fremad Amager
Mangler arrangør
28.
søndag
10.00
Skovshoved IF
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 5
Gentofte Sportspark, kunst 2
Fremad Amager
Gentofte Sportspark, kunst 2
28.
søndag
10.12
FA 2000
Herrer
U10
U10 Drenge C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 11
Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Jens Jessens Vej
28.
søndag
10.30
Brønshøj BK
Herrer
U12
U12 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Tingbjerg IP
Fremad Amager (1)
Kunst, Tingbjerg IP
28.
søndag
11.00
Fremad Amager (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Bk. Skjold (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
11.18
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
11.36
Fremad Amager (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Bk. Union
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
11.54
BK Hellas
Herrer
U10
U10 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 8
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
søndag
12.45
KB (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, KB, P. Bangs Vej
Fremad Amager
Kunst, KB, P. Bangs Vej
28.
søndag
13.00
BSV af 2016
Herrer
U17
U17 Drenge Øst (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Rundforbi Stadion
Fremad A/Sundby Bk.
Rundforbi Stadion