Menu

Fremad 4ever

Fremad Amager 4ever har indsamet 249.086,49 kroner pr. torsdag den 17. april 2014.

 

Køb armbånd

Bjarne Møller
Tlf.: 26 83 67 17
fremada4ever@gmail.com

Maj-Britt Green
Tlf.: 20 25 77 90
fremada4ever@gmail.com

 

Køb mursten

Brian Jeppe
Tlf.: 21 49 99 75
fremada4ever@gmail.com

Tim Olsen
Tlf.: 21 66 09 44
fremada4ever@gmail.com

Kenneth Machon
Tlf.: 28 80 85 19
fremada4ever@gmail.com

 

Murstensbevisejere 

Bevis nr. Indskyder
1 Amagerhylden v/Jean Jensen
2 Kim Deckmann
3 Per Wohlgemuth
4 Malerfirmaet Ortmann
5 F.A. Running
6 Lars Rønnow Torp  - forældre og træner 2003
7 Sven Kragerup
8 B.M Massage v/Bjarne Møller
9 Fam. Tim Olsen
10 Café 5-Øren
11 Fam. Jeppe
12 Tipsklubben Camp Nou
13 Tipsklubben Camp Nou
14 Tipsklubben Camp Nou
15 Jyske Bank
16 Jyske Bank
17 Jyske Bank
18 Jyske Bank
19 Jyske Bank
20 TB Auto & Montage v/ Brian Thomsen
21 Bernd Dietrich
22 TB Auto & Montage v/ Tommy Hjorth
23 Henning Jensen
24 Henning Jensen
25 Ole Nielsen VVS
26 Ole Nielsen VVS
27 Ole Nielsen VVS
28 Ole Nielsen VVS
29 Ole Nielsen VVS
30 Ole Vadmand
31 Bastian Hall-Andersen (spiller 2003)
32 Bjarne Linnesø
33 Karsten Jepsen (masters 7-mand)
34 Karsten Jepsen (masters 7-mand)
35 Karsten Jepsen (masters 7-mand)
36 Egon Østbjerg
37 Einer Nielsen (holdleder 7-mands master)
38 Finn Valentin
39 Årgang 2006
40 2003-forældre
41 Fremad Amager Volley
42 Gøjser
43 Masters 2012
44 Lars Albrechtsen
45 Centerkiosken, Amager Centret
46 Kebab Land, Amagerbrogade 50
47 Erik Stramer
48 Per Jensen, 7-mands
49 Susanne Thorsen
50 Ivar Busk
51 Britta Busk
52 Veteraner
53 Årgang 2001
54 Old Girls
55 Old Girls
56 Dirch Lund
57 Torben Hassel
58 Jan "Tyrk" Larsen
59 Fremads Venner
60 Fremads Venner
61 Flemming Slabiak
62 De Blå/Hvide Engle
63 De Blå/Hvide Engle
64 Restaurant Fair Play
65 Restaurant Fair Play
66 Restaurant Fair Play
67 Restaurant Fair Play
68 Restaurant Fair Play
69 Årgang 1996
70 Henning Andersen
71 Erik Truelsen
72 Cortex Consult A/S, Lars Petersen
73 Cortex Consult A/S, Lars Petersen
74 Cortex Consult A/S, Lars Petersen
75 Cortex Consult A/S, Lars Petersen
76 Cortex Consult A/S, Lars Petersen
77 I. M. Auto v/Jørgen Mortensen
78 Fam. Bruun Henriksen
79 Preben Ahrent Petersen
80 Amager Bladet
81 Amager Bladet
82 Jørgen Thorsen
83 Dan Christiansen
84 Tage Hjorslev Nielsen
85 Café 5 øren
86 Årgang 2003
87 Oliver Jeppe årgang 2003
88 Kæmperne Kastrup Boldklub
89 Fremads Venner
90 Lotte Hytting
91 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
92 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
93 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
94 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
95 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
96 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
97 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
98 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
99 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
100 FAGFOLKENES FLYTTEFORRETNING v/Hanne og Henning Lauritsen
101 Bjarne Møller og Tim Olsen
102 Ama'r Sport

 

Murstensambassadører

Jeg har meldt mig som murstensambassadør, dette betyder at jeg vil gøre en aktiv indsats for at sælge murstensbeviser: 

Ambassadører:

1 Jean Jensen Amagerhylden & Masters
2 Dennis "Fnyd" Ferdinnansen Veteran
3 Brian Thomsen Veteran & Tidl. 1. Hold
4 Jesper Buch Træner & Forældre 2003
5 Morten Bekker Forælder 2003
6 Kim Deckmann Veteran
7 Brian Jeppe Træner & forældre 2003
8 Tim Olsen Forældre & Masters
9 Kenneth Machon Træner & forældre
10 Henning Andersen Masters & Tidl. Formand
11 Bjarne Møller B.M Massage & Veteran
12 Kjeld Møller Masters & Tidl. 1. Holds Træner
13 Maj-Britt Green Forældre
14 Mikael Povlsen Masters & Tidl. 1. Hold
15 Erik Truelsen Fremad Amager Formand
16 Susanne Thorsen Café 5 øren
17 Michael Zimmermann Fremad Amager Fanklubben

 

Kontakt os 

Foreningen Fremad Amager 4ever har følgende bestyrelse:

Formand
Kenneth Machon

Næstformand
Henning Andersen

Kasserer
Brian Jeppe 

Øvrige medlemmer
Tim Olsen
Bjarne Møller
Kjeld Møller
Maj-Britt Green
Mikael Poulsen
Erik Truelsen 

Revisor
Sven Kragerup

 

Kontaktoplysninger

Brian Jeppe
Tlf.: 21 49 99 75
fremada4ever@gmail.com

Tim Olsen
Tlf.: 21 66 09 44
fremada4ever@gmail.com

Kenneth Machon
Tlf.: 42 95 01 04
fremada4ever@gmail.com

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kampNordicBet LIGA • 1.Division

Ude mod
Vejle
1. okt
Kl. 13.00
Vejle Stadion
NordicBet LIGA - 1.Division

KampprogramNordicBet LIGA • 1.Division

Juli 2017

Vendsyssel FF
2 - 0
livescore
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager
August 2017

Fremad Amager
1 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Brabrand
1 - 0
livescore
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 6
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Nykøbing FC
0 - 1
livescore
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager

FC Fredericia
2 - 3
livescore
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager
September 2017

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Fremad Amager
0 - 2
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
0 - 1
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
Oktober 2017

Vejle
1. okt
Kl. 13.00
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
8. okt
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

Viborg
15. okt
Kl. 14.30
Ude
Energi Viborg Arena

Fremad Amager

Esbjerg
22. okt
Kl. 14.30
Ude
Blue Water Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
29. okt
Kl. 14.30
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Roskilde
November 2017

HB Køge
5. nov
Kl. 14.30
Ude
Castus Park

Fremad Amager

Fremad Amager
12. nov
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia

Fremad Amager
19. nov
Kl. 14.30
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vejle

Thisted
26. nov
Kl. 14.30
Ude
Sparekassen Thy Arena

Fremad Amager
Marts 2018

Fremad Amager
4. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Brabrand

Skive
11. mar
Kl. 13.45
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

Fremad Amager

Fremad Amager
18. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Nykøbing FC

Fremad Amager
25. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Viborg

Vejle
29. mar
Kl. 00.00
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager
April 2018

Vendsyssel FF
2. apr
Kl. 00.00
Ude
Nord Energi Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
8. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Esbjerg

Brabrand
15. apr
Kl. 13.45
Ude
Brabrand IF's Idrætsanlæg

Fremad Amager

Fremad Amager
22. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Nykøbing FC
29. apr
Kl. 13.45
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager
Maj 2018

Fremad Amager
6. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive

FC Fredericia
13. maj
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager

Fremad Amager
20. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Thisted

FC Roskilde
26. maj
Kl. 00.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

StillingNordicBet LIGA • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Vejle 10 6 3 1 21
2 Thisted 10 6 2 2 20
3 Vendsyssel FF 10 5 4 1 19
4 HB Køge 10 5 3 2 18
5 Viborg 10 5 0 5 15
6 Fremad Amager 10 5 0 5 15
7 FC Fredericia 10 4 2 4 14
8 Esbjerg 10 4 2 4 14
9 Nykøbing FC 10 4 0 6 12
10 FC Roskilde 10 2 2 6 8
11 Brabrand 10 2 2 6 8
12 Skive 10 0 4 6 4
Klubbens kampe
September 2017
26.
tirsdag
19.15
Fremad Amager
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
Nørrebro BK
Kunst, Sundby Idrætspark
26.
tirsdag
20.00
Fremad Amager 2
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P5
Kunst, Sundby Idrætspark
FFV
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
onsdag
17.30
Sundby 3
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • P2
Sundby/Kløvermarken
Fremad Amager 3
Sundby/Kløvermarken
27.
onsdag
18.00
Valby Bk.
Herrer
M+60
M+60 7M Efterår • P1
Værkstedvej
Fremad Amager
Værkstedvej
27.
onsdag
19.30
Fremad Amager (2)
Kvinder
Senior
Serie 1, Kvinder Efterår • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
CBS Sport 2
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
onsdag
21.00
FB 14
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P6
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Amager 3
Kunst, Jens Jessens Vej
27.
onsdag
21.00
Fremad Amager
Herrer
M+40
M+40 1 7M Efterår • P2
Kunst, Sundby Idrætspark
Husum Bk
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
torsdag
17.30
Vanløse 2
Herrer
U13
U13 Drenge M (05) 8M Efterår • Mester A
Vanløse I P
Fremad Amager (2)
Vanløse I P
29.
fredag
18.00
Fremad Amager
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 1 Efterår (99-00) • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
Nykøbing FC
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
fredag
18.00
Fremad Amager 2
Herrer
Senior
Serie 1, P3 Efterår • P3
Kunst, Sundby Idrætspark
Skovshoved IF 2
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
lørdag
10.00
Nørrebro United
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 5
Kunst, Mimersparken
Fremad Amager (1)
Kunst, Mimersparken
30.
lørdag
11.15
Fremad Valby
Herrer
M+55
M+55 1 • P1
Valby IP, tribunen
Fremad Amager
Valby IP, tribunen
30.
lørdag
11.15
Skjold
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M A Efterår • Pulje 1
Fælledparken
Fremad Amager
Fælledparken
30.
lørdag
11.15
Fremad Amager 2
Herrer
U14
U14 Drenge M (04) Efterår • Mester
Sundby Idrætspark
Vestia
Sundby Idrætspark
30.
lørdag
11.15
Hellas 2
Herrer
Senior
Serie 4, P13/16 Efterår • P13
Engdraget
Fremad Amager 3
Engdraget
30.
lørdag
11.30
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår (01-02) • P2
Hørsholm Idrætspark
Sundby Bk / Fremad Amager
Hørsholm Idrætspark
30.
lørdag
11.30
Sundby Bk/Fremad Amager
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 2
Kunst, Sundby Idrætspark
B93
Kunst, Sundby Idrætspark
30.
lørdag
13.00
Fremad Amager
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (03) Efterår • P2
Sundby Idrætspark
GVI 2
Sundby Idrætspark
30.
lørdag
14.00
Vestia 2
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • P2
Bavnehøj Idrætsanlæg
Fremad Amager 3
Bavnehøj Idrætsanlæg
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Fremad Amager (2)
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 2
Kunst, Sundby Idrætspark
Bk Fix (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
1.
søndag
10.00
JIF Hakoah
Herrer
U13
U13 Drenge 5 (05) 8M Efterår • P5
Kunst, Ryparken
Fremad Amager 4
Kunst, Ryparken
1.
søndag
10.00
Fremad Amager
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 1 8M (05) efterår • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
Næstved I.F.
Kunst, Sundby Idrætspark
1.
søndag
11.30
B.93 (2)
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M B Efterår • Pulje 5
B 93 Svanemølleanlæg.
Bk. Fremad Amager
B 93 Svanemølleanlæg.
1.
søndag
11.30
Fremad Amager 3
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (05) 8M Efterår • P2B
Kunst, Sundby Idrætspark
FB 2
Kunst, Sundby Idrætspark
1.
søndag
11.45
Skjold 3
Herrer
U15
U15 Drenge 4 (03) Efterår • P4
Valby IP, tribunen
Fremad Amager 2
Valby IP, tribunen
1.
søndag
13.00
Vejle
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Vejle Stadion
Fremad Amager
Vejle Stadion
1.
søndag
15.30
Nørrebro United
Kvinder
Senior
Kvinde Senior 2 7M Efterår • P2
Kunst, Nørrebroparken
Fremad Amager
Kunst, Nørrebroparken
2.
mandag
17.30
Bk. Hekla
Herrer
U11
U11 Drenge (07) 8M C Efterår • Pulje 3
Hekla Park
Fremad Amager
Hekla Park
2.
mandag
17.30
BK Hekla
Herrer
U12
U12 Drenge (06) 8M C Efterår • Pulje 5
Hekla Park
Fremad Amager (1)
Hekla Park
2.
mandag
20.00
Fremad Amager
Herrer
M+40
M+40 Øst • P1
Kunst, Sundby Idrætspark
Greve Fodbold
Kunst, Sundby Idrætspark
2.
mandag
21.00
FA 2000
Herrer
M+50
M+50 1 • P1
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Kunst, Jens Jessens Vej
3.
tirsdag
19.30
AIK. Frederiksholm
Herrer
M+60
M+60 7M Efterår • P1
Kunst, Valby IP, tribunen
Fremad Amager
Kunst, Valby IP, tribunen
3.
tirsdag
20.00
Fremad Amager 3
Herrer
Senior
Herre Senior 4 7M Efterår • P6
Kunst, Sundby Idrætspark
S.G.I.B
Kunst, Sundby Idrætspark
3.
tirsdag
20.30
Vesterbro Alliancen 2
Herrer
Senior
Herre Senior 3 7M Efterår • P5
Kunst, Valby IP, tribunen
Fremad Amager 2
Kunst, Valby IP, tribunen