Menu

U/19 Drenge (årgang 1998/99)

Vores bedste U19 hold spiller i Fællesrække U19 Øst 1. Herudover deltager spillere fra U19 også på hold i bedste U21 række, samt i 1. seniors reservekampe, hvor John Faxe og Peter Nielsen er med på sidelinien.

Senest er Michael Mio Nielsen  blevet ansat i Fremad Amager Elite som Talentchef. Så der er mange professionelle øjne til at holde øje med de allerbedste talenter.

Er du født i 98, 99 eller 00 og har lyst til at blive en del af U19 i Fremad Amager, så kontakt Kenneth Machon, for at aftale nærmere.

Træningstider:
Mandag  17.45-19.30 Græs
Tirsdag   16.45-18.30 Kunst
Torsdag  16.45-18.30 Kunst

Djo Zerebge
Træner
Tlf. 3137 9960
Mail: djozere@gmail.com

Jimmy Grevy
Træner
Tlf. 60 60 13 06
Mail: grevy@webnetmail.dk

Joachim Thor Callesen
Træner
Tlf. 27 21 82 12
Mail: joachimthor@hotmail.com

Kenneth Machon
Sportslig ansvarlig (U17-U19)
Tlf. 4295 0104
Mail: Kenneth@machon.it

Behandling

Mikkel Schneider
Fysioterapeut
Tlf. 50 55 03 77
Mandag og torsdag 17.30-19.30

Næste kampU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

Ude mod
BSV/FC Holte
27. apr
Kl. 19.00
Vedbæk Stadion
U19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) - Øst 1

StillingU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Helsingør 3 3 0 0 9
2 Greve Fodbold 3 3 0 0 9
3 Slagelse B&I 3 2 0 1 6
4 Frem 3 2 0 1 6
5 B.1908 3 1 1 1 4
6 Holbæk B&I 3 1 1 1 4
7 RB 1906 2 3 1 1 1 4
8 Fremad Amager 2 1 0 1 3
9 BSV/FC Holte 3 1 0 2 3
10 IF "Skjold" Birkerød Fodbold 4 1 0 3 3
11 Allerød Fodbold Klub 2 1 0 1 3
12 Farum BK 2 3 1 0 2 3
13 Vanløse 2 0 1 1 1
14 AB 2 3 0 0 3 0

KampprogramU19 Drenge Øst 1 Forår (98-99) • Øst 1

April 2017

Greve Fodbold
2 - 1
livescore
Ude
Greve Idræts Center

Fremad Amager

Fremad Amager
5 - 1
livescore
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Farum BK 2

BSV/FC Holte
27. apr
Kl. 19.00
Ude
Vedbæk Stadion

Fremad Amager
Maj 2017

Fremad Amager
3. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

FC Helsingør

RB 1906 2
7. maj
Kl. 16.00
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
11. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Slagelse B&I

Fremad Amager
14. maj
Kl. 13.30
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

IF "Skjold" Birkerød Fodbold

Fremad Amager
17. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Vanløse

Holbæk B&I
21. maj
Kl. 13.00
Ude
SuRi Park

Fremad Amager

Fremad Amager
26. maj
Kl. 18.30
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

Allerød Fodbold Klub
Juni 2017

AB 2
5. jun
Kl. 13.00
Ude
Akademisk Boldklub

Fremad Amager

Fremad Amager
11. jun
Kl. 13.30
Hjemme
Kunst, Sundby Idrætspark

B.1908

Frem
18. jun
Kl. 13.30
Ude
Frem, Valby IP

Fremad Amager

Næste kampU21 A, 2017 forår (1995 og yngre) • Pulje 2

Hjemme mod
Nykøbing FC
1. maj
Kl. 18.15
Kunst, Sundby Idrætspark
U21 A, 2017 forår (1995 og yngre) - Pulje 2

Holdets aktiviteterU19 Øst

April 2017
24.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning
Omklædning 1
25.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Tirsdagstræning
Omklædning 1
27.
torsdag

19:00 - 20:35

Kamp
BSV/FC Holte - Fremad Amager
Maj 2017
1.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning
Omklædning 1
2.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Tirsdagstræning
Omklædning 1
3.
onsdag

19:00 - 20:35

Kamp
Fremad Amager - FC Helsingør
4.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Torsdagstræning
Omklædning 1
7.
søndag

16:00 - 17:35

Kamp
RB 1906 2 - Fremad Amager
8.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning
Omklædning 1
9.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Tirsdagstræning
Omklædning 1
11.
torsdag

19:00 - 20:35

Kamp
Fremad Amager - Slagelse B&I
14.
søndag

13:30 - 15:05

Kamp
Fremad Amager - IF "Skjold" Birkerød Fodbold
15.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning
Omklædning 1
16.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Tirsdagstræning
Omklædning 1
17.
onsdag

19:00 - 20:35

Kamp
Fremad Amager - Vanløse
18.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Torsdagstræning
Omklædning 1
21.
søndag

13:00 - 14:35

Kamp
Holbæk B&I - Fremad Amager
22.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning
Omklædning 1
23.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Tirsdagstræning
Omklædning 1
25.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Torsdagstræning
Omklædning 1
26.
fredag

18:30 - 20:05

Kamp
Fremad Amager - Allerød Fodbold Klub
29.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Mandagstræning
Omklædning 1
30.
tirsdag

17:00 - 18:30

Træning
Tirsdagstræning
Omklædning 1
Juni 2017
1.
torsdag

17:00 - 18:30

Træning
Torsdagstræning
Omklædning 1
5.
mandag

13:00 - 14:35

Kamp
AB 2 - Fremad Amager
11.
søndag

13:30 - 15:05

Kamp
Fremad Amager - B.1908
18.
søndag

13:30 - 15:05

Kamp
Frem - Fremad Amager