Menu
December 06. december kl. 15:39
MEDLEMS TID Tirsdag den 13/12 - klokken 17.00 - 17.30 på kontoret i Klubhuset
Januar 2017
Fremads Venner afholder ordinær generalforsamling
Januar 2017
Så er det tid til valg af forældrerepræsentant for 2017
November
Årets store Jule five-a-side for senior og nyoprykkede ynglinge
September
FIVE-A-SIDE

DBU Nyheder

DBU København

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Næste kamp1. division • 1.Division

Ude mod
Vendsyssel FF
5. mar
Kl. 13.45
Bredbånd Nord Arena
1. division - 1.Division

Kampprogram1. division • 1.Division

Juli 2016

Vejle
1 - 1
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
0 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia
August 2016

FC Helsingør
2 - 0
livescore
Ude
Helsingør Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

HB Køge
1 - 1
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager

Fremad Amager
5 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
September 2016

FC Roskilde
1 - 0
livescore
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
4 - 1
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Hobro

Næstved
0 - 1
livescore
Ude
Euro Outlets Stadion Næstved

Fremad Amager

Nykøbing FC
1 - 1
livescore
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager
Oktober 2016

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

AB

FC Helsingør
2 - 2
livescore
Ude
Helsingør Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Nykøbing FC

Fremad Amager
3 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Skive
November 2016

Vejle
4 - 0
livescore
Ude
Vejle Stadion

Fremad Amager

AB
1 - 2
livescore
Ude
Gladsaxe Stadion

Fremad Amager

Fremad Amager
1 - 3
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Roskilde

Fremad Amager
5 - 0
livescore
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Hobro

HB Køge
0 - 0
livescore
Ude
Castus Park

Fremad Amager
Marts 2017

Vendsyssel FF
5. mar
Kl. 13.45
Ude
Bredbånd Nord Arena

Fremad Amager

Fremad Amager
12. mar
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Fredericia

Næstved
19. mar
Kl. 13.45
Ude
Euro Outlets Stadion Næstved

Fremad Amager

Hobro
26. mar
Kl. 13.45
Ude
DS Arena

Fremad Amager
April 2017

Fremad Amager
2. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

FC Helsingør

Skive
9. apr
Kl. 13.45
Ude
Spar Nord Arena (Skive)

Fremad Amager

Fremad Amager
17. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vendsyssel FF

Fremad Amager
23. apr
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Vejle

FC Fredericia
30. apr
Kl. 13.45
Ude
Monjasa Park

Fremad Amager
Maj 2017

Fremad Amager
7. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

HB Køge

Fremad Amager
11. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

Næstved

FC Roskilde
14. maj
Kl. 13.45
Ude
Roskilde Idrætspark

Fremad Amager

Fremad Amager
21. maj
Kl. 13.45
Hjemme
Sundby I P. Opvisn.

AB

Nykøbing FC
27. maj
Kl. 15.00
Ude
Nykøbing. F idrætspark

Fremad Amager

Stilling1. division • 1.Division

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Hobro 19 9 4 6 31
2 Vendsyssel FF 19 9 4 6 31
3 FC Roskilde 19 8 6 5 30
4 Skive 19 9 2 8 29
5 Fremad Amager 19 7 7 5 28
6 HB Køge 19 6 10 3 28
7 FC Helsingør 19 6 9 4 27
8 Nykøbing FC 19 8 3 8 27
9 Vejle 19 6 7 6 25
10 FC Fredericia 19 6 5 8 23
11 Næstved 19 6 3 10 21
12 AB 19 3 2 14 11
Klubbens kampe
Januar 2017
22.
søndag
09.00
Fremad Amager
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Sundby Idrætspark
HB
Kunst, Sundby Idrætspark
22.
søndag
10.15
Fremad Amager
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Sundby Idrætspark
BSF (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
22.
søndag
10.15
Greve Fodbold (1)
8 - 0
Kvinder
U15
U15 Piger 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 1
Greve Idræts Center
Fremad Amager
Greve Idræts Center
22.
søndag
11.30
Sundby Bk.
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Sundby/Kløvermarken
Fremad Amager
Sundby/Kløvermarken
22.
søndag
11.30
Fremad Amager
1 - 6
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00-01) VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
B. 73, Slagelse
Kunst, Sundby Idrætspark
22.
søndag
13.00
Fremad Amager
4 - 0
Herrer
U13
Futsal U13 Drenge A Mellemrunde (04) • Pulje 1
Sundby Hal 1
HIK
Sundby Hal 1
22.
søndag
13.15
Fremad Amager
4 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Sundby Idrætspark
HIK (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
22.
søndag
14.00
Sundby Bk.
1 - 5
Herrer
U13
Futsal U13 Drenge A Mellemrunde (04) • Pulje 1
Sundby Hal 1
Fremad Amager
Sundby Hal 1
22.
søndag
14.40
JB Futsal Gentofte
livescore
2 - 1
Herrer
U13
Futsal U13 Drenge A Mellemrunde (04) • Pulje 1
Sundby Hal 1
Fremad Amager
Sundby Hal 1
23.
mandag
19.15
Fremad Amager
Herrer
U19
U19 Drenge Øst (98-99) VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Holbæk B&I
Kunst, Sundby Idrætspark
27.
fredag
19.15
Vanløse
Herrer
U19
U19 Drenge Øst (98-99) VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Vanløse I P
Fremad Amager
Kunst, Vanløse I P
28.
lørdag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U13
U13 Drenge Øst (04) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Kunst, Sundby Idrætspark
Dragør BK
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
lørdag
10.15
Fremad Amager
Herrer
U12
U12 Drenge A (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
Herfølge BK (2)
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
lørdag
11.00
Brøndbyernes IF (3)
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Brøndby Stadion Kunst
Fremad Amager
Brøndby Stadion Kunst
28.
lørdag
14.00
Fremad Amager
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Kunst, Sundby Idrætspark
B 1908
Kunst, Sundby Idrætspark
28.
lørdag
15.00
Husum Bk
Herrer
U14
U14 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 8
Husumparken
Fremad Amager
Husumparken
28.
lørdag
16.45
B 93
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, Ryparken
Fremad Amager
Kunst, Ryparken
29.
søndag
09.00
Kastrup Bk.
Herrer
U12
U12 Drenge B (05) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Kunst, John Tranums Alle
Fremad Amager
Kunst, John Tranums Alle
29.
søndag
09.00
Fremad Amager
Kvinder
U15
U15 Piger 1-2 (02) VinterBOLD • Pulje 1
Kunst, Sundby Idrætspark
Brøndbyernes IF
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
09.00
Fremad Amager (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 8
Kunst, Vanløse I P
B.93 (2)
Kunst, Vanløse I P
29.
søndag
09.00
Fremad Amager
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, Jens Jessens Vej
Vestia
Kunst, Jens Jessens Vej
29.
søndag
09.20
Vanløse (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 8
Kunst, Vanløse I P
Fremad Amager (1)
Kunst, Vanløse I P
29.
søndag
09.20
BK Skjold
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Kunst, Jens Jessens Vej
29.
søndag
09.40
Fremad Amager (1)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 8
Kunst, Vanløse I P
BK Rødovre
Kunst, Vanløse I P
29.
søndag
09.40
Fremad Amager
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, Jens Jessens Vej
FA 2000 (2)
Kunst, Jens Jessens Vej
29.
søndag
10.00
Orient GI
Herrer
U11
U11 Drenge C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Rødovre Stadion Kunst
Fremad Amager
Rødovre Stadion Kunst
29.
søndag
10.00
B 93
Herrer
U19
Futsal U19 Drenge (98-99) • Pulje 1
Prismen
Fremad Amager
Prismen
29.
søndag
10.00
Aakanden GF
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 8
Kunst, Vanløse I P
Fremad Amager (1)
Kunst, Vanløse I P
29.
søndag
10.00
Rosenhøj BK
Herrer
U9
U9 Drenge B (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, Jens Jessens Vej
Fremad Amager
Kunst, Jens Jessens Vej
29.
søndag
10.30
Fremad Amager
Herrer
U11
U11 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 4
Kunst, Sundby Idrætspark
FA 2000 (1)
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
10.40
Fremad Amager (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, John Tranums Alle
Kastrup (1)
Kunst, John Tranums Alle
29.
søndag
11.00
BK Hellas
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, John Tranums Alle
Fremad Amager (2)
Kunst, John Tranums Alle
29.
søndag
11.00
Fremad Amager
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
CIK
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
11.20
Fremad Amager (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, John Tranums Alle
GVI (3)
Kunst, John Tranums Alle
29.
søndag
11.20
AB Tårnby
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
11.40
Hvidovre IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 10
Kunst, John Tranums Alle
Fremad Amager (2)
Kunst, John Tranums Alle
29.
søndag
11.40
Fremad Amager
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
Valby
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
11.45
Fremad Amager
Kvinder
Senior
Kvindesenior 7M/8M VinterBOLD • P2
Sundby Idrætspark
BK Avarta (1)
Sundby Idrætspark
29.
søndag
12.00
Vestia
Herrer
U9
U9 Drenge A (08) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 3
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
13.00
Fremad Amager
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 6
Kunst, Sundby Idrætspark
Dragør Bk.
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
13.20
Vallensbæk IF (1)
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 6
Kunst, Sundby Idrætspark
Fremad Amager
Kunst, Sundby Idrætspark
29.
søndag
13.30
Dragør BK
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 6
Dragør Bk
Fremad Amager
Dragør Bk
29.
søndag
14.20
Fremad Amager
Herrer
U10
U10 Drenge A (07) 5M Stævne VinterBOLD uge 4 • Pulje 6
Kunst, Sundby Idrætspark
B.1908
Kunst, Sundby Idrætspark